Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč. 

Vrstvení, aneb jak se nepodobat lednímu medvědu - tipy a rady od stylistky Zuzky Klimešové

Podzim a zima s sebou přináší kromě krásně barevné přírody a pohádkově zasněžených polí i chladivé počasí a mrazivé dny. Abychom si i tato období mohli užívat naplno, musíme si zajistit tepelný komfort venku a ve vnitřních prostorách možnost "odložit si", aniž by původní myšlenka outfitu nebyla úplně zmařena. K tomu nám skvěle poslouží vrstvení jednotlivých kousků oblečení, díky čemuž můžeme dosáhnout stylových outfitů i tolik žádoucího hřejivého efektu. 

 

Vrstvení není jaderná fyzika, ale své zákonitosti má
Stylistka Zuzka Klimešová je ve vrstvení odbornice na slovo vzatá a my jsme rádi, že se s námi o své rady a tipy často ochotně dělí. Jak sama říká, vrstvení může být skvělým pomocníkem i při zakrývání nedokonalostí na postavě. Má svou důležitou funkci - udržet nás v teple, kdo ale říká, že u toho nemůžeme vypadat dobře? 

"Doporučuji zvolit jeden objemný kousek a poté si pohrát s doplňky - pásek, šála, čepice, klobouk, rukavice... A jako pomyslnou třešničku na dortu zvolte třeba brož. Zbytečně se nepouštějte do různých barev pro jednotlivé druhy oblečení, stačí využít 2-3 odstíny." radí Zuzka. 

Doplňky volte funkční a hřejivé, ale dodržte styl outfitu. Klasikou je velká šála nebo pléd. Tento kousek využijete v případě potřeby i uvnitř jako "přehoz" přes svetr nebo sako. Skvělou vychytávkou je vyteplený pásek Elisha, díky kterému můžete dát sbohem nevzhledným ledviňákům. Pomůže s vykreslením siluety, vypadá jako pásek a bude vám dodávat příjemné teplo na problematické partie po celý den. 

 

 

 

 

  

 

"Pohrajte si s jednotlivými vrstvami, některé přiznejte, jiné schovejte. Zkuste je nařasit, povytáhnout, zakasat... Využijte doplňky nejen pro design, objevte i jejich funkce - takový pásek umí doslova zázraky. A nezapomeňte na vesty! Ve stejném tónu jako svrchní oděv působí elegantně, kontrastní odstín dodá outfitu mladistvý look." dodává Zuzka.

   

 

Rovnice vrstvení

 

Po spodním prádle vstupuje na scénu první vrstva. Měla by být na tělo - rolák, tričko, top, body. Funguje hlavně jako podvlékací, hřejivý komponent. Může být lehce vidět, například ve výstřihu nebo pod rozepnutou košilí. 

 

 

 

 

 

Následuje volnější vrstva v podání košile nebo halenky. Může být přiměřeně oversize, rozepnutá i zapnutá. Pokud ji chcete nosit volně, nezakasanou do kalhot nebo sukně, musí ladit k další vrstvě a pamatujte také na správnou délku, aby nevyčuhovala příliš málo nebo až moc. 

 

 

 

 

 

Na to můžete obléct svetr / kardigan / pléd / vestu / sako:

    

 

 

Blížíme se do finále, další na řadě je svrchní oděv - kabát nebo bunda a jako poslední vstupují na scénu doplňky, jejichž hlavní funkce je samozřejmě estetická. Ovšem pokud budeme vybírat chytře, poslouží nám i jako další hřejivý komponent. 

 

   

 

 

 

 

Oblékání a móda by nás měla především bavit, nedělejte si s výběrem outfitu až příliš těžkou hlavu. Dejte na svou intuici, buďte věrná svému stylu a nechte zazářit sebe samu. Nejsou to jen šaty, je to pocit!