Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč. 

"Co si přeješ na Vánoce?" … "Klidamir."

Klidný advent, pohodové vánoce, žádný spěch. Zní to jako scifi? Trochu ano, to souhlasím. Předvánoční přípravy i samotné Vánoce jsou často více napjaté, než bychom chtěli. Ráda bych teď napsala, že to tak přece nemusí být a řešení je jednoduché. No, to bych ale pěkně kecala. Vánoce jsou speciální svátky a pro mnohé ty nej v roce, takže je jasné, že se na ně musíme patřičně připravit. Úklid, výzdoba, dekorace, pečení cukroví, vánoční menu, návštěvy, dárky… Na to všechno musíme myslet a taky samozřejmě zařídit (díkybohu za e-shopy!). 

Ze mě je jednoznačným základem úspěchu seznam. Na cokoliv. Co si napíšete, to už nemusíte nosit v hlavě. Sepsat si můžete povinnosti, události, plány, které chcete stihnout do Vánoc. Až to budete mít hotové, uvařte si čaj a k seznamu se vraťte. Minimálně třetinu věcí vyškrtněte. Věřte mi, že Vánoce budou krásné i bez vytříděných fuseklí a seřazené kuchyně podle Konmari. Harmonogram štědrého dne, štědrovečerní večeře, dárky, sváteční menu, návštěvy, nákupy… Když to vidíte napsané, lépe určíte prioritní záležitosti a ty, které nemusí být hotové.

Když se někoho ptám, co by si přál k Vánocům, často je odpovědí klid a mír (nebo měkkouš od Elishy :)). Tak si to dopřejte. Zastavte se, meditujte. Udělejte si volné odpoledne. Ani nemusíte vykonávat nějakou instafriendly činnost, bohatě postačí, když si uvaříte čaj a pustíte seriál. Však ono se to nezblázní, čestný pionýrský. 

 

Užívejme dne. Dýchejme.

Tak hezkou předvánoční pohodičku přeju!

Magdaléna

 

Máte i vy nějaké své rituály, metody, tipy, jak se zbavit předvánočního stresu a aspoň malinko si ulevit? Napište nám na Instagramu nebo Facebooku a klidně přihoďte i nějakou fotku s #adventelisha.